«Серіктес мектептер» бағдарламасы аясында Индонезия мектебімен кездесу өтті

Шымкент қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі мен Бинтародағы (Индонезия) Халықаралық Ментари мектебі мұғалімдері мен 11-12 сынып оқушылары арасында  2021 жылы 10 желтоқсан күні онлайн кездесу өтті. Бұл екі мектепте де маңызды роль алатын, оқу бағдарламасының үздіксіз бөлігі болып табылатын  оқушылардың халықаралық ойлау дағдылары мен мәдениеттік ағарту бағытын дамыту  мақсатында  «Серіктес мектептер» бағдарламасы аясында ұйымдасытырылып отырған екінші іс шара. Іс шараны MISB мектебінің директоры Sunny Reyes мырза ашты. Кездесу барысында оқушылар өз елінің салт дәстүрімен, мәдениеті мен георграфиясы жайлы мәліметтермен бөлісті. Сондай ақ балалар Индонезия еліндегі қызықты фактілермен, атап айтқанда вулкандар мен ащы тағамдар жайлы сөз қозғап Қазақстан еліндегі қарлы таулар мен атақты ұлттық ойын «көкпар» туралы өз ойларымен бөлісті. MISB мектебінің оқушылары ұлттық аспап домбырада ойнаған біздің оқушыларға екі ішекті аспаптан осындай әуен шығатынына таң қалыстарын білдірді.  Сондай ақ біздің оқушылар да әлемдегі үлкен архипелагқа бай мәдениетті тануға мүмкіндік алды. Кездесу соңында осындай іс-шаралар арқылы оқушылардың өзара құрметі мен ұлттық мәдениеттік қатынастарын арттыруға болатынына сенім білдіріп  және келесі кездесуімізді 2022 жылдың қаңтар айына жоспарланды.

10 декабря 2021 года учащиеся 11-12 классов и учителя Назарбаев Интеллектуальной школы физико-математического направления г.Шымкент и Межкультурной школы Ментари в Бинтаро (Индонезия) провели онлайн-встречу. Это второе по счету мероприятие в рамках программы «Партнерские школы», организованное с целью культурного просвещения и развития международного мышления у учащихся, которое является неотъемлемой частью учебных программ обеих школ. Мероприятие открыл господин Sunny Reyes, директор MISB. На встрече учащиеся по очереди рассказывали о географии, культуре и традициях своих стран. Также ребята делились захватывающими фактами: от действующих вулканов Индонезии и острой еды до заснеженных гор Казахстана и известной национальной игры «Көкпар». Учащиеся MISB были в восторге от игры на домбре, представленной нашими учащимися и тем, что такая красивая мелодия может исходить из двухструнного инструмента. В то же время наши учащиеся познали богатую культуру самого большого архипелага в мире. В завершение встречи было отмечено, что такими мероприятиями можно повысить взаимное уважение и национально-культурные отношения учащихся, и следующая встреча запланирована на январь 2022 года.

Last Friday, 10 December 2021, students and teachers from NIS PMD Shymkent and Mentari Intercultural School in Bintaro, Indonesia, held an online meeting to share and discuss the Geography, Culture, and Traditions of Indonesia and Kazakhstan. This second event of the School Partnership Program was organized as cultural awareness, and international mindedness is an integral part of the curriculum of both schools. Schools must incorporate a culturally responsive curriculum in an increasingly diverse and challenging world. The event was opened by Mr. Sunny Reyes, principal of MISB, and attended by Grades 11 and 12 students, administrators, and teachers.  Students took turns in sharing about each other’s country. Students shared exciting facts, from Indonesia’s active volcanoes and spicy food to the snowy mountains and highly acclaimed ‘Kokpar’ of Kazakhstan. The MISB students were amazed by the Dombra presentation of our students, and they were in awe learning that the beautiful melody came from a two-stringed instrument. At the same time, our students learned the rich culture of the world’s largest archipelago. At the end of the meeting, it was noted that such events can increase mutual respect and national-cultural relations of students, and the next meeting is scheduled for January 2022.